Учасникам АТО

Інформація про порядок призову та мобілізації. З цієї пам’ятки ви зможете дізнатися кого можуть призивати, хто не підлягає мобілізації, порядок вручення повістки, медогляд при мобілізації.

Інформація про порядок демобілізації 2015. Згідно Укзу Президента України №15/2015 від 14.01.2015 р. “Про часткову мобілізацію”

Військовослужбовці, які беруть участь в АТО звільняються від сплати відсотків за кредитом, штрафів та пені на весь період їхнього перебування у складі Збройних Сил України. 

Учасники бойових дій мають право на першочергове забезпечення житлом. Інструкція щодо становлення на квартирий облік та критерії для можливості використання права на поліпшення житлових умов.

Пораненим

Військовослужбовці, які отримали поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби держава зобов’язана виплатити грошову компенсацію. Розмір грошової виплати залежить від серйозності поранення, відсотку втрати працездатності та групи інвалідності. Для отримання виплати важливо мати довідку про обставини травми – документ, що підтверджує зв’язок поранення з виконанням обов’язку військової служби. Ознайомитись з прикладами рапортів та зразками документів необхідних для оформлення одноразової грошової допомоги (ОГД) можна на сторінцІ

Особливі гарантії передбачені на державному рівнв для осіб, що втратили кінцівки та потребують протезування. З допомогою пам’ятки за спільним авторством ГО ”Юридична Сотня” та Центру Допомоги Пораненим Ви зможете детально ознайомитись з порядком оформлення статусу інваліда війни, можливостями по протезуванню в Україні та закордоном та корисними контактами у цій сфері.

Військовослужбовці, які отримали поранення в районі АТО мають право на одноразову грошову допомогу в розмірі від 5,960 грн до 304,500 грн, залежно від відсотку втрати працездатності внаслідок поранення.

 

За законодавством України учасники бойових дій мають першочергове право на оформлення земельних ділянок. За більш детальною інформацією звертайтеся до голів місцевих адміністрацій. 

Куди можна звернутися за правовою допомогою постраждалим в АТО: перелік організацій тут.