Опікове відділення «Першої Черкаської міської лікарні» працює в області більше сорока років. Ми надаємо невідкладну допомогу хворим з опіками та обмороженнями.

У подальшому більшості таких пацієнтів для відновлення втрачених функцій кінцівок, а також для поліпшення зовнішності, необхідне реконструктивне оперативне втручання.

Ми почали займатися реконструктивною хірургією першими в регіоні, тож маємо уже тридцятирічний досвід роботи у таких оперативних втручаннях. Сьогодні ми вирішуємо проблеми різного характеру.

 «Ми, в основному займаємося лікуванням термічної травми, але попутно займаємося лікуванням складних ран, наслідків опіків, травм, вроджених вад, трофічних виразок, «діабетичної ступні», – зазначає Володимир Цапенко, завідувач опікового відділення «Першої Черкаської міської лікарні».

У реконструктивний хірургії наше відділення єдине та найкраще в області. Ми маємо найбільший у регіоні досвід лікування складних патологій.

« В області усі спеціалісти знають, коли виникають складні випадки, до нас можна направити, узгодивши наявність місця, і ми завжди допоможемо лікарям і пацієнтам», – додає Володимир Цапенко.

Фахівці відділення мають успішний багаторічний досвід також у косметологічній хірургії.

Ми коригуємо вікові зміни у зовнішності пацієнтів, надбані чи вроджені вади, форму вух та носа. Проводимо операції зі збільшення чи покращення форми молочних залоз, пересаджуємо жирові тканини. Проводимо корекцію повік, підтяжку обличчя, блефаропластику, ліпосакцію у різних частинах тіла, усуваємо обвисання та розтяжки шкіри живота.

Досвід та майстерність лікарів відділення підтверджені позитивними відгуками пацієнтів з Черкащини та інших областей України.

Коротка історія відділення

У вересні 1976 року на базі Першої Черкаської міської лікарні був відкритий новий спеціалізований підрозділ – обласний опіковий центр на 30 ліжок. Сьогодні відділення місткістю 40 ліжок має статус обласного опікового центру.

Заснував відділення та на протязі 25 років очолював його Заслужений лікар України А.І. Чаур, лікарем-ординатором працював П.Н. Чорноус. Вони одними з перших почали використовувати у лікарській практиці методи гемосорбції, плазмоферезу, спленосорбції при опіковій хворобі. Відділення було відкрито на 30 ліжок і мало одну перев’язочну, операційний та маніпуляційний кабінети.

А.І. Чаур за 25 років роботи врятував сотні життів, виховав гідну зміну. Одному з своїх учнів, В.І. Цапенку, який працює у відділенні з 1980р., в 2001р. передав завідування. Штат опікового центру складає 34 працівника, з них 3 лікаря і 18 медичних сестер. Більшість з них мають атестаційні категорії та великий досвід роботи. Старшою медичною сестрою з 2001р працює Ґуля Д,М.

За майже 30-річний строк свого існування колективом опікового відділення проведена величезна робота. На 40-а ліжках щороку проліковуються майже 700 хворих, 80% з яких поступають з термічними та холодовими травмами. У відділенні розташований операційний блок, 2 перев’язочні, маніпуляційний кабінет, 12 палат для хворих. Палати оснащені установками УІФ1К, АТУ, ДФТУ, спеціальними ліжками для лікування обпечених пацієнтів.

Арсенал діагностичних та лікувальних методів постійно поповнюється, широко використовуються гемосорбція, плазмоферез, ВЛОК, УФО аутокрові, спленосорбція, внутрішньовенне введення озонованих розчинів, лазерне опромінювання та ультразвукова кавітація ран.

У відділенні з’явились нові сучасні дерматоми, перфоратори для сітчастих ксенодермотрансплантантів, некротоми.

Лікарями відділення Цапенко ВІ. і Красюком В.Я. проводяться такі операції, як аутодермопластика, пластика місцевими тканинами, італійська пластика, стебло Філатова, використовується рання некректомія з ксенодермопластикою, використання шин “Ліра” на пальцях кінцівок. В.І.Цапенком вперше у лікарні була проведена катетеризація стегнової вени, а згодом підключичної та яремної вен. Всього за рік у відділенні проводиться до 500 оперативних втручань.

Постійно слідкуючи за новими досягненнями, лікарі опікового центру і самі займаються науковою роботою. На їхньому рахунку більше 30 наукових статей та раціоналізаторських пропозицій.

Активна науково – практична діяльність та злагоджена робота всього колективу сприяють досягненню високих показників роботи: серед вилікуваних обпечених хворих є такі, що мали опіки ІІ —Ш А ст. до 96% поверхні шкіри та опіки III-IV Б ст. понад 30% поверхні тіла. Летальність серед обпечених є однією найнижчих в Україні.