Перша Черкаська міська лікарня, найстаріший лікувальний заклад в області, була відкрита наприкінці 1805 року як повітова лікарня. Основними її завданнями були надання  медичної допомоги військовим Черкаської „військово-штатної команди”, боротьба з інфекційними захворюваннями та епідеміями.

Віднедавна Перша міська лікарня – це багатопрофільний лікувальний заклад, в який входять  лікувальні відділення на 390 ліжок, клінічна лабораторія, діагностичне та фізіотерапевтичне відділення з усіма службами, єдині в місті ендокринологічне, урологічне, ЛОР відділення та відділення для потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС. Лікарня має сучасне лікувально-діагностичне обладнання. Щорічно в лікувально-діагностичний процес впроваджується біля 70 нових методик та препаратів. Тільки за останні два роки наші лікарі отримали 11 посвідчень про раціоналізаторські пропозиції.

На базі хірургічного та опікового відділень проводять пластичні операції. У 2002 р. розпочато проведення операцій за допомогою лапароскопа. Перша міська лікарня має вищу акредитаційну категорію. Відповідно до рішення Черкаської міської ради Черкаської області від 16.07.2009 року № 4-1349 заклад названо КНП “Перша Черкаська міська лікарня”.