Anesthesiology_4x3Анестезіологічна служба у лікарні існує більш як 40 років. Першим лікарем-анестезіологом була Задніпряна Л.К., яка в 1962 р. пройшла курси спеціалізації в інституті серцевої хірургії у професора Амосова Н.М.

У той час майже всі операції проводили під місцевим наркозом. Перший хворий, якому був проведений ендотрахеальний наркоз, оперувався з приводу „ехінококкозу печінки”. В перший рік було надано всього 10 таких наркозів, в наступному році – 30.

Анестезіологічна служба тоді знаходилась у штаті хірургічного відділення.

Самостійного статусу їй було надано лише в 1968р. Очолила її лікар В.Г.Устименко після проходження курсів спеціалізації з анестезіології в Харківському ІУВ на кафедрі професора О.О. Шалімова.

В 1971р.при хірургічних відділеннях лікарні були відкриті спеціалізовані палати інтенсивної терапії .

Активно впроваджувались нові методи анестезії. З 1973 р. при оперативних втручаннях стала застосовуватися епідуральна анестезія. В 1983р. освоєна катетеризація підключичних, а згодом яремної, бедрених та пупочних вен.

В 1986р. рішенням міськздороввідділу було створене відділення анестезіології та реанімації, обладнане сучасною апаратурою . З 1987 по 1992 р. керував відділенням О.Д.Чеботар, з 1992р. канд. мед. наук О.Л.Федорук, а зараз – лікар-анестезіолог вищої кваліфікації Горошнюк В.С.

В штаті відділення працює 46 чоловік, включаючи 6 працівників експрес-лабораторії.

Відділення надає допомогу хворим, які потребують інтенсивної терапії, та забезпечує анестезіологічне супроводження оперативних втручань у лікарні.

У середньому на протязі року отримують кваліфіковану медичну допомогу 300 хворих., надається 2500 різних видів наркозу.

Разом з традиційними активно застосовуються нові методи лікування:

You must be logged in to post a comment.