Відділення урології налічує 50 ліжок. Було створене у 1964р. З часу заснування і до 2000р. його очолював Заслужений лікар України, Відмінник охорони здоров’я Іван Тимофійович Гук. Іван Гук зробив величезний внесок в розвиток урологічної допомоги в місті, за що був удостоєний звання „Почесний громадянин міста Черкаси”.

Він впровадив в практику пластичні операції при вроджених вадах сечо-статевої системи у дітей (низведення яєчка при крипторхізмі, пластика уретри при гіпоспадії та інш.), одномоментні аденомектомії сечового міхура при ДГПЗ та ін.

Урологічне відділення на сучасному рівні надає планову та цілодобову ургентну допомогу населенню м. Черкаси та Черкаського району. Відділення має свій операційний блок на дві операційні — планову та ургентну, перев’язочний, ендоскопічний, маніпуляційний кабінети. Воно забезпечене всім необхідним для роботи обладнанням та інструментарієм, включаючи ультразвуковий апарат.

Колектив урологічного відділення очолює лікар вищої категорії Ткаченко Віталій Павлович. Під його керівництвом працюють 39 медичних працівників.

Діагностика та лікування хворих з захворюваннями органів сечо— статевої системи проводиться на високому рівні і відповідно сучасних технологій. Вдосконалюються методи консервативного та оперативного лікування сечокам’яної хвороби: електрогідравлічна цистолітотрипсія (безопераційне видалення) каменів апаратом «Урат», тракція каменів сечоводу за допомогою спеціальних петель різної модифікації.

Для діагностики застосовуються всі необхідні клінічні, біохімічні, бактеріологічні лабораторні обстеження, а також широко застосовуються рентгенологічні методи обстеження (екскреторна, ретроградна, антеградна урографія), комп’ ютерна томографія, УЗД нирок, сечового міхура, передміхурової залози.

Під керівництвом завідувача відділенням Ткаченка В.П. в практику впроваджуються сучасні методи оперативного лікування: видалення аденоми передміхурової залози і пухлин сечового міхура, пластика лоханки і сечоводу, резекція кист нирки при полікістозі, нефротомія та декапсуляція при апостематозі і карбункулах нирок.

Завідувач відділення Ткаченко В.П. разом із лікарями-ординаторами започаткували пластику міхурово-вагінальних нориць, метод стентування сечоводу при сечокам’яній хворобі, лікують чоловіче безпліддя.

В урологічному відділенні в середньому за рік лікуються та обстежуються біля 2 тисяч хворих, проводиться 500 операцій. Основна маса пацієнтів поступають з запальними процесами і сечокамяною хворобою.