ЗДОРОВА УКРАЇНА. НАЙАКТУАЛЬНІШЕ ПРО ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ

ЗДОРОВА УКРАЇНА

НАЙАКТУАЛЬНІШЕ ПРО ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ

ПИТАННЯІДПОВІДІ

  Які вакцини безкоштовні  для дорослих?

Дорослі безвідносно до їхнього віку можуть отримати безкоштовне щеплення проти дифтерії та правця. А безоплатно щепитися проти кору зможуть дорослі будь-якого віку, які контактували з хворими, не хворіли на кір, не мають підтверджених даних про щеплення в медичній карті або за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору. Медики, освітяни та військові також можуть вакцинуватися безкоштовно, тому що вони належать до групи ризику.

      Чи перевантажує   вакцинація імунну       систему?

Вакцинація не може перевантажити імунну систему. При перенесенні захворювання навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації. Необхідно також пам’ятати, що наша імунна система пристосована до контактів з величезною кількістю мікроорганізмів. Наприклад, дитина в момент народження переходить від стерильних умов життя в організмі матері до існування у світі, населеному мікроорганізмами, контакт із багатьма з яких відбувається вже в перші години життя.

Чи потрібно вакцинувати   дітей, які перебувають на грудному вигодовуванні?

 Грудне вигодовування є дуже важливим для здоров’я дитини. Але воно не здатне захистити її від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація.

Наприклад, дитина, яка перебуває на грудному вигодовуванні, при інфікуванні кашлюком може тяжко захворіти і навіть померти.

Також не відповідає дійсності теорія, що дитина в перші місяці життя захищена від інфекцій «імунітетом», отриманим від матері в утробі (материнськими антитілами). На жаль, імунітет матері не завжди здатен захистити дитину від інфекційних захворювань та їх тяжкого перебігу.

Саме тому і проводиться вакцинація, покликана захистити вашу дитину з перших днів життя.

Чи можуть вакцини викликати тяжкі  захворювання — цукровий діабет, бронхіальну астму, розсіяний склероз, рак, тиреоїдит — через багато років після введення або аутизм у дітей?

Наукові дослідження спростовують зв’язок між вакцинацією та цими захворюваннями. Наприклад, щойно з’явилася підозра, нібито вакцина проти гепатиту В збільшує ризик захворювання щитоподібної залози, як було проведено спеціальне дослідження, котре не виявило збільшення ризику розвитку захворювань щитоподібної залози після введення вакцини проти гепатиту В.

Інформація про те, що вакцинація призводить до аутизму, також не відповідає дійсності. Так, у 1998 році у відомому британському медичному журналі було опубліковано статтю про зв’язок між вакциною проти кору, краснухи, паротиту та аутизмом. Але пізніше з’ясувалося, що автор статті — лікар Ендрю Вейкфілд — сфальшував усі факти. Дослідження, проведені після цієї публікації Центром контролю та профілактики захворювань США, медичним інститутом Національної академії наук Великої Британії та британською Національною службою охорони здров’я, спростували будь-який зв’язок між вакциною та виникненням аутизму. Проведено понад десяток досліджень, і їхні результати підтверджують відсутність зв’язку між вакцинацією та розвитком аутизму.

   Чи можна робити щеплення людям із хронічними захворюваннями?

 Людям із хронічними захворюваннями можна і потрібно робити щеплення. Вони вразливі до інфекційних захворювань, котрі протікають у нихзначно важче і призводять до серйозніших ускладнень. Тому такі люди потребують також вакцинації від інфекцій, не включених до Календаря щеплень України.

Наприклад, дітей з бронхіальною астмою та цукровим діабетом необхідно вакцинувати проти пневмококової інфекції та щорічно — проти грипу. Люди з хронічними захворюваннями печінки потребують додаткової вакцинації від гепатиту А.

    Чи потрібно робити щеплення людям, які живуть з ВІЛ?

ВІЛ-позитивні люди дуже вразливі до інфекційних захворювань і потребують особливого захисту. Тому їм потрібна вакцинація навіть від інфекцій, не вказаних у Календарі обов’язкових щеплень, — ідеться про грип, вітряну віспу і пневмококову інфекцію. Вакцинація таких людей проводиться при певних лабораторних показниках стану імунної системи.