ЗДОРОВА УКРАЇНА НАЙАКТУАЛЬНІШЕ ПРО ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ
ЗДОРОВА УКРАЇНА
НАЙАКТУАЛЬНІШЕ ПРО ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ
Пневмококова інфекція
Пневмокок є збудником багатьох захворювань: бактеріємії, сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту. Ті, хто хворів на пневмококовий менінгіт у дитинстві, часто мають довгострокові неврологічні наслідки: втрату слуху, психічні порушення, порушення рухової активності та судоми.
Саме ця інфекція провокує розвиток бактеріальних пневмоній, що під час пандемії COVID-19 є критичним чинником.
Ризик виникнення пневмококової інфекції найвищий у перші роки життя дитини. Захиститися від захворювання можна, отримавши дозу відповідної вакцини. Щепитися можливо в будь-якому віці.
Менінгококова інфекція
Менінгококова інфекція — гостре інфекційне захворювання, що викликається менінгококами і може спричиняти від назофарингіту до менінгококцемії, менінгіту, менінгоенцефаліту.
Можливі наслідки менінгококової інфекції — загальна слабкість, періодичні головні болі, млявість, втрата пам’яті, проблеми з концентрацією уваги, неадекватна поведінка, порушення настрою, підвищення внутрішньочерепного тиску, зниження гостроти слуху, проблеми із зором, розвиток епілепсії, паралічі. Хвороба часто завершується інвалідизацією або летальними наслідками.
До груп ризику належать діти, люди з ослабленим імунітетом, вагітні, мікробіологи, які працюють у лабораторіях з патогенними бактеріями.
Ротавірусна інфекція
Ротавіруси є найбільш поширеною причиною важких діарейних захворювань у дітей молодшого віку в усьому світі.
Майже кожна дитина у світі до досягнення нею п’ятирічного віку принаймні один раз заражається ротавірусом.
Основними методами профілактики ротавірусної інфекції є щеплення та дотримання правил особистої гігієни. Вакцина захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання.
Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо двох доз. Першу дозу ротавірусної вакцини рекомендовано вводити якомога швидше після 6-тижневого віку.
Грип
Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Найчастішим ускладненням хвороби є пневмонія, яка іноді може лише за 4—5 днів призвести до летальних наслідків.
Захистити себе і своїх дітей від грипу допоможе вакцинація. Це найефективніший та найбільш безпечний метод протистояти цій хворобі.
Вакцинуватися краще до початку циркуляції вірусу грипу. Проте зробити щеплення від грипу не пізно упродовж усього сезону активності захворювання. Захисні антитіла у щепленої людини виробляються від 7 до 14 днів. Вакцинуватися від грипу необхідно щороку.
ЯК ЩЕПЛЮВАТИСЯ ВАКЦИНАМИ, ЩО НЕ ВХОДЯТЬ ДО КАЛЕНДАРЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ
- Зверніться до свого сімейного лікаря. Він огляне вас, визначить, чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспортування вакцини, адже вона вимагає збереження холодового ланцюга.
- Придбайте вакцину в аптеці чи безпосередньо у клініці. Від часу придбання вакцини до її введення має пройти не більше двох годин, інакше є ризик, що вакцина втратить свої захисні властивості. Тому важливо зберегти чек для визначення точної дати й часу придбання вакцини.
- Доставити вакцину до кабінету щеплень важливо без порушень холодового ланцюга. Інакше вакцина може втратити свої якості. У пригоді стане спеціальна сумка з холодовим елементом, яку можна придбати або отримати під заставу в аптеці. Також деякі аптеки надають послугу безкоштовної доставки вакцини.
- Отримайте щеплення Вакцинацію здійснюють у кабінетах щеплень або в кабінеті сімейного лікаря, якщо він облаштований для цього.