ЗДОРОВА УКРАЇНА НАЙАКТУАЛЬНІШЕ ПРО ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ

ЗДОРОВА УКРАЇНА

НАЙАКТУАЛЬНІШЕ ПРО ЗДОРОВ’Я В УКРАЇНІ

 ЩЕПЛЕННЯ — ВАШ ЗАХИСТ:

ЯКИХ ХВОРОБ МОЖНА УНИКНУТИ

 Щеплення захищають людство від багатьох інфекційних захворювань. Держава забезпечує громадян безоплатними вакцинами проти найбільш небезпечних хвороб. Ці вакцини внесено до Календаря профілактичних щеплень.

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію проти:

  • туберкульозу,
  • поліомієліту,
  • дифтерії,
  • кашлюка,
  • правця,
  • кору,
  • гепатиту В,
  • гемофільної інфекції,
  • краснухи,
  • епідемічного паротиту.

 За вакцинацією дитини згідно з Календарем профілактичних щеплень  стежить сімейний лікар або педіатр, з яким батьки підписали декларацію про обслуговування дитини. Втім, не зашкодить самим стежити за наявністю всіх необхідних щеплень відповідно до віку.

 Дорослі, які не отримали необхідних щеплень у дитинстві або в яких інформація про отримані щеплення неточна чи не збереглася, можуть виправити це зараз.

 Порадьтеся зі своїм сімейним лікарем, як це краще зробити!

Окрім того, дорослим необхідно проводити ревакцинацію від дифтерії та правця кожні десять років.

Також є рекомендовані щеплення, що не входять до обов’язкового переліку, але можуть захистити від небезпечних хвороб. Такі вакцини можна придбати власним коштом в аптеці або зробити щеплення у приватній клініці.

Вітряна віспа

Вітряна віспа є однією з найпоширеніших інфекцій у світі. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом та є надзвичайно заразним.

В Україні щеплення проти цієї недуги рекомендовано тим, хто належитьдо групи ризику, а також жінкам, які планують вагітність і раніше не хворіли на вітряну віспу, оскільки вірус здатний проникнути через плаценту до плода і викликати негативні наслідки.

Для забезпечення раннього захисту від інфекції достатньо двох доз вакцини.

Щодо того, чи належите ви до групи ризику і чи не маєте протипоказань до цієї вакцини, — запитайте у свого сімейного лікаря.

Папіломавірус

Причиною 70% випадків раку шийки матки є папіломавірус. Він передається під час статевого контакту, зокрема контакту «шкіра до шкіри» в інтимних зонах. Більшість людей заражаються вірусом папіломи людини (ВПЛ) невдовзі після початку статевого життя. Інфіковані не мають ніяких специфічних симптомів, однак вірус зумовлює зміни в клітинах слизової оболонки шийки матки, що може призвести до розвитку раку.

Запобігти інфікуванню ВПЛ можна щепленням, що на 90% зменшує імовірність новоутворень.

Вакцинацію краще робити до початку статевого життя. Рекомендований вік для імунізації проти папіломавірусу — 9—14 років.

Ефективність і безпечність вакцин проти ВПЛ підтверджено численними міжнародними дослідженнями.

Гепатит

Гепатит А — вірусне захворювання печінки. В Україні трапляються його спалахи через забруднення води.

Щеплення від вірусного гепатиту А рекомендовано дітям і дорослим.

Вакцина від вірусного гепатиту В для дітей безкоштовна. Для дорослих ця вакцина входить до переліку рекомендованих. Імунізація проти гепатиту B захистить людину від небезпечних наслідків вірусної інфекції — цирозу і раку печінки.

Схему вакцинації і дозування препарату підбирає лікар (залежно від вікута медичної історії пацієнта).

 

Продовження інформації в наступній публікації.