ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

 АМІАК ХЛОР

Підготуйте  дві пляшки або слоїки і приготуйте в цих посудинах:

у одній –  2% содовий розчин і підпишіть маркером ХЛОР, вкажіть стрілочку вверх, тобто коли почуєте запах хлору, потрібно намочити ватно-марлеву маску в цьому розчині, закрити нею дихальні шляхи (ніс, рот) і йти наверх, чим вище підійматися нагору;

у другій – 5% розчин лимонної або оцтової ислоти. Підпишіть її маркером АМІАК, стрілочку намалюйте донизу! Тобто, відчули запах аміаку, змочуємо ватно-марлеву маску, чи що є під рукою, цим розчином, закриваємо органи дихання, надягаємо, якщо є, окуляри чи маску для плавання (то взагалі бомба), і негайно тікаємо вниз, у підвал або лягаємо    на підлогу у квартирі.

Стрілочки малюємо для того, щоб не думати куди бігти, що і чим змочувати!

фото маска АМІАК

Також виготуйте ватно-марлеву маску, яку запакуйте у поліетиленовий файл або інший пакувальний матеріал, також зберігайте поряд з відповідними розчинами, щоб змочити її та використати у разі потреби. Змочувати потрібно лише ту частину маски, яка вміщує в собі вату, злегка  стиснути, щоб не капав розчин, а кінці залишити сухими і зав’язати, як показано на малюнку.

У випадку, коли не буде маски, можна використати марлю, шарф, бавовняну хустину чи носовички, але це буде менш надійний захист.

Підготуйте все, нехай краще не знадобиться, але і шукати не будете, коли все буде під руками! Якщо все приготовлено, то не так і страшно!

Передайте це повідомлення рідним, друзям!

ЯК РОЗБАВЛЯТИ СКЛАДОВІ (пропорції):

На 0,5 л. води –  2 чайних ложки соди (без верха);

–  2 столових ложки лимонної кислоти (без верха):

Оцет 9%         –  розвести з водою 1:1 (250 мл оцту : 250 мл води);

Оцет 6%         –  до 450 мл оцту додати 50 мл води, або використати оцет нерозбавленим.

Людмила Семиліт, Ольга Бровко