ВИ ЧОЛОВІК І ХОЧЕТЕ ПРОФІЛАКТИЧНО ОБСТЕЖИТИСЬ: ОСЬ ЩО ВАМ ВАРТО ЗНАТИ. ЧАСТИНА ПЕРША
БЕРЕЖИ СЕБЕ
ЯК ПІДТРИМУВАТИ СВОЄ ЗДОРОВ’Я
ВИ ЧОЛОВІК І ХОЧЕТЕ ПРОФІЛАКТИЧНО ОБСТЕЖИТИСЬ: ОСЬ ЩО ВАМ ВАРТО ЗНАТИ.
ЧАСТИНА ПЕРША (від 18 до 39 років)
Наразі турбота про своє здоров’я стає все більш популярною, зокрема серед чоловіків. І це прекрасна тенденція! Створили для вас текст-підказку, які профілактичні огляди важливі для чоловіків віком від 18 до 39 років. У наступних матеріалах будемо також говорити про підтримку здоров’я чоловіків віком 40 років і старше.
Спойлер: поради не дуже відрізняються від тих, які можна давати жінкам. До слова, за покликанням можна прочитати про важливі чекапи для жінок різного віку.
Перевірка тиску
У цьому питанні все дуже залежить від віку та наявності проблеми з тиском. Якщо вам від 18 до 39 років, ви ніколи не мали скарг на підвищений тиск та добре себе почуваєте, то тонометром достатньо користуватись принаймні один раз на 3–5 років.
Мова саме про профілактичну перевірку. Якщо ж ваш тиск буде вищий за норму, то моніторити його треба вже набагато частіше. З якою саме регулярністю — визначить ваш лікар/ка з урахуванням вашого самопочуття.
Нормальним вважається тиск, де верхня позначка не перевищує 120 мм рт. ст., а нижня — 80 мм рт. ст.
Скринінг рівня холестерину
Жироподібна сполука холестерин є вкрай важливою для обігу ліпідів та функціонування організму людини загалом. Проте надмірна кількість холестерину може призводити до закупорювання артерій та серцевих захворювань.
Скринінг на діабет
Стоматологічний огляд
Лікар/ка може призначити додаткові візити за потреби.
Офтальмологічний огляд
Лікар/ка може призначити додаткові візити за потреби.
Перевірка тестикул (чоловічі статеві залози)
Раніше чоловікам могли радити самостійно перевіряти свої тестикули на наявність новоутворень. Проте наразі лікарі виступають проти таких методів. Практика показала, що користі від таких регулярних оглядів немає.
Інфекційні захворювання
Залежно від стилю життя, вам можуть порадити пройти перевірку на сифіліс, хламідії та інші інфекції. Найвищі ризики мають підлітки та сексуально активні дорослі люди.
Найпоширеніші типи інфекцій, які передаються статевим шляхом, окрім уже згаданих:
→ ВІЛ;
→ генітальний герпес;
→ гепатит В;
→ генітальні бородавки (вірус папіломи людини);
→ трихомоніаз.
Так, наприклад, лише 30 % людей із трихомоніазом мають симптоми, тому ви та ваш/а партнер/ка можете й не знати, що хворієте. Частими симптомами захворювання є відчуття свербіння і печіння в ділянці геніталій, дивні виділення, неприємний запах тощо. Без лікування антибіотиками хвороба може тривати місяцями або навіть роками.
Авторка: Наталія Бушковська
Джерела
MedlinePlus, National Library of Medicine
MedlinePlus, National Library of Medicine
Американська урологічна асоціація