Увага! Психологічна підтримка

Шановні друзі!МАЛ.1

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ)   в Україні, звертається із інформацією щодо поточної діяльності у сфері розширення доступу до психіатричної та психосоціальної підтримки для членів громад, які постраждали від пандемії COVID-19.

Як і в багатьох інших країнах, в Україні пандемія COVID-19 непропорційно впливає на найбільш уразливі верстви населення, особливо на тих, хто страждає від наслідків тривалого конфлікту та вимушеного переміщеня. На початку 2020 року повідомлення про психологічні проблеми зросли, оскільки члени громад почали стикатися з додатковою невизначеністю, спричиненою спалахом пандемії COVID-19.

Серед найбільш уразливих соціальних груп –– люди похилого віку, люди з інвалідністю, жінки, домогосподарства, у складі яких є діти, та які не мають одного з батьків, особи з хронічними захворюваннями.

Офіс Генерального прокурора України повідомляє, що випадки домашнього насильства майже подвоїлися з травня 2019 року (795 зареєстрованих справ) до травня 2020 року (1511 зареєстрованих справ).

Незважаючи на те, що пандемія критично вплинула на життєдіяльність, безпеку, фізичне та психічне благополуччя членів громад, страх перед соціальною стигмою часто заважає їм шукати емоційної підтримки.

У рамках широкої програми відновлення, за підтримки Бюро у справах народонаселення, біженців та міграції Державного департаменту США, у вересні 2020 року МОМ запустила безкоштовну гарячу лінію емоційної підтримки (тел.: 0 800 211 444), у складі якої працюють десять психологів, готових допомогти членам громад впоратися із психоемоційними проблемами, що виникають у результаті та посилюються пандемією COVID-19.

МАЛ.2

Щоб допомогти подолати загальну стигму, пов’язану із пошуком психологічної підтримки, та підкреслити важливість носіння маски, у листопаді 2020 року МОМ також розпочала інформаційну кампанію «Закривайтесь маскою, а не в собі!» в Луганській та Донецькій областях. Кампанія включає соціальну рекламу на білбордах, плакати у вагонах поїздів, статті в традиційних та соціальних мережах, а також рекламу на телебаченні та радіо.

Закликаємо вас звертатись до гарячої лінії емоційної підтримки.

 тел.: 0 800 211 444

Оригінал підписано

Ан НГУЄН

Голова Представництва