ТРИВАЛИЙ КАШЕЛЬ

БЕРЕЖИ СЕБЕ

 ХРОНІЧНІ ТА ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

 Я ТАК ДОВГО КАШЛЯЮ! ЦЕ НОРМАЛЬНО

Кашель — це завжди неприємно. А якщо він довгий час не минає, то ще і тривожно.

Це точно просто кашель? Чи може вже ознака того, що моя застуда перетворилася на… А тут уже все залежить від рівня вашої фантазії та глибини гугл-пошуку. Маючи тривалий кашель, можна встановити собі купу діагнозів: від лонг-ковіду до раку легенів.

Та чи завжди тривалий кашель — це страшно?

Що таке кашель?

ІНФОГРАФІКА_Кашель_1

Але буває й так, що кашель затягується.

У багатьох випадках це зовсім не означає, що ви захворіли на щось страшне.

Проте якщо ви кашляєте вже понад 8 тижнів і краще не стає — це точно причина звернутися до лікаря.

“Яскравий приклад кашлю після вірусної інфекції — це коронавірус, — каже фтизіатриня та пульмонологиня Марина Корчинська. — Близько 5 % перехворілих можуть кашляти орієнтовно рік і більше”.

Лікарка наголошує, що дуже важливо бути уважними до проявів, які вказують на те, що кашель може бути симптомом небезпечного захворювання.

НФОГРАФІКА__Кашель_2

 

 

“Часто причиною тривалого кашлю є синдром постназального затікання або ж рефлюкс езофагіт. Це ситуація, коли частина вмісту шлунку потрапляє в стравохід, ротоглотку або дихальні шляхи”— каже лікарка.

Вона не радить призначати собі самостійно ані ліки, ані діагностику.

“Самодіагностика у вигляді мультиспіральної комп’ютерної томографії не додасть пацієнтові чи пацієнтці розуміння кашлю, а тому варто проконсультуватися з фахівцем/чинею, перш ніж отримати опромінення та витратити кошти. Часто зустрічаю діагностику кашлю по Google й самопризначення собі досліджень. Не треба так”— пояснює Корчинська.

Причиною кашлю також може бути наша психіка. Такий кашель називають психогенним.

Він часто виникає саме в дітей. Хоча кашель цей буває доволі гучним, він магічним чином минає, коли дитина спить або відвертає увагу на щось. Для лікування цього типу кашлю може знадобитись участь психотерапевта/ки чи психіатра/ині.

НФОГРАФІКА__Кашель_3

 

“А от решта легеневих форм туберкульозу може протікати взагалі без кашлю. Тому кашель не є типовим симптомом туберкульозу”— каже лікарка.

Авторка: Наталія Бушковська

Залучена експертка: Марина Корчинська

Джерела

National Library of Medicine

National Health Service

myDr.com.au