ЩО ТАМ ПО КОВІДУ? КОВІД Є

БЕРЕЖИ СЕБЕ

 COVID-19 ТА ВАЖЛИВІ ВАКЦИНИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

 ЩО ТАМ ПО КОВІДУ? КОВІД Є.

 За даними Центру громадського здоров’я в Україні щоденно реєструються нові випадки COVID-19. Тому жарт про те, що коронавірус пішов у тероборону насправді лишається жартом.

Особливо сприятливими умовами для зараження COVID-19 залишаються: переохолодження, недостатнє та незбалансоване харчування, стрес, фонові захворювання. Тобто ті умови, в яких наразі вимушено перебуває велика кількість людей.

Як уберегтися від коронавірусу?

РИС.6                  МАЛ.5

гігієна рук;                                          уникайте, за можливості,                                                            тісних контактів з іншими людьми

 

МАЛ.6.1         МАЛ.7

гігієна чхання та кашлю;                      вакцинуйтесь.

 

Читайте поради від сімейної лікарки Марини Краснікової:

Гігієна рук. За наявності води або антисептика, не забувайте про ретельне миття рук. Це профілактика не лише коронавірусу, а й інших захворювань.

Уникайте, за можливості, тісних контактів з іншими людьми. Передусім, якщо маєте ознаки респіраторного захворювання.

Дотримуйтесь гігієни чхання та кашлю (пам’ятайте про кашель в лікоть, а не в долоньку).

У разі погіршення стану зверніться за медичною допомогою.

Пийте воду. Зневоднення – перший спільник вірусних інфекцій.

Сформуйте заздалегідь правильну аптечку: парацетамол/ібупрофен, сольові та судинозвужувальні краплі/спреї в ніс, розчини для регідратації. Не беріть зайвого.

Вакцинуйтесь. Це найефективніший спосіб захиститися від COVID-19. Наразі в Україні продовжують функціонувати кабінети щеплень – зателефонуйте чи зверніться до найближчого медичного закладу, щоб уточнити умови запису на вакцинацію. Також безоплатно вакцинуватися від ковіду можна за кордоном.

Автор/ка: Анастасія Вишневська

Джерела

Центр громадського здоров’я

infographic-1