ЩЕПЛЕННЯ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Щеплення медичних працівників

Зважаючи на особливості професійної діяльності, ризики захворіти на вакцищепл.1нкеровані інфекції у медичних працівників високі, тому для профілактики інфекційних захворювань, проведення профілактичних щеплень є обов’язковими.

Вакцинація для профілактики дифтерії та правця проводиться дорослим через кожні 10 років. Для щеплень використовується вакцина зі зменшеним вмістом антигенів. Як правило, всі дорослі були щеплені у дитинстві, тому для проведення імунізації достатньо однієї дози вакцини. Якщо щеплень не було – дорослому необхідно отримати дві дози з інтервалом З0-45 днів, а третю – через 6-12 місяців.

щепл.2.1

Лікарі та медичні сестри, які працюють з дітьми, повинні мати щеплення від кашлюка, що захистить дорослих і дітей. Щеплення проводиться вакциною, що створює імунітет одразу до трьох інфекцій – дифтерії, правця й кашлюка.

Грип – інфекційна хвороба, яка щорічно вражає велику кількість дітей і дорослих. Інфікування медичних працівників найчастіше відбувається під час надання медичної допомоги пацієнтам.

Щеплення від грипу допоможе захиститись від цього захворювання та уникнути ускладнень перебігу. Вакцинуватись від грипу важливо до підвищення захворюваності, адже на створення імунітету піде 3-4 тижні. Прищепитись можна і в сезон грипу, адже особливістю цього захворювання є кілька підйомів за сезон.

щепл.3.1

Більшість медичних працівників мають контакт з кров’ю та її компонентами, тож ризики захворіти на вірусний гепатит В надзвичайно високі. Для профілактики вірусного гепатиту В використовують вакцини нового покоління. Щеплення проводять триразово. Імунітет зберігається понад 20 років.

Ті медики, які працюють у вогнищах вірусного гепатиту А, можуть використати сучасну комбіновану вакцину для профілактики вірусних гепатитів типу А і В,  для щеплення застосовують три дози за схемою.   Імунітет зберігається понад 10 років.

На сьогодні залишається актуальним питання щеплення медичних працівників від кору. Для профілактики застосовують  комбіновану вакцину, яка захищає від трьох інфекцій – кору, паротиту й краснухи.

Щеплення медичних працівників є обов’язковим. Дорослим, які не були щеплені в дитинстві, що не мають відомостей про вакцинацію, які не хворіли на кір або мають негативний результат обстеження крові на специфічні імуноглобуліни, проводять одне щеплення.

Онкологічні захворювання статевих органів чоловіків і жінок, викликані вірусом папіломи людини, також можна попередити за допомогою щеплень. Імунізація проводиться за схемами, в результаті чого виробляється практично пожиттєвий імунітет до вірусів папіломи людини.

щепл.2

Медики, які працюють в інфекційних стаціонарах, надають екстрену допомогу, проводять інтубацію, забезпечують лікування лор-патологій, ризикують підхопити менінгококову інфекцію. Запобігти їй можливо за допомогою щеплень вакцинами для профілактики менінгококової інфекції.

За національним Календарем щеплень України, щеплення дорослих для профілактики дифтерії, правця й кору є безкоштовними. Всі інші вакцини придбають  за власні кошти. Для проведення щеплень необхідно звернутись до свого сімейного лікаря, який надасть консультацію щодо застосування вакцин та організує проведення щеплень.

Захищайте себе – вакцинуйтесь!