РОЗПОВІДАЄМО ПРО КАРІЄС

БЕРЕЖИ СЕБЕ

ХРОНІЧНІ ТА ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

НЕ ЛИШЕ ЦУКЕРКИ, АЛЕ ВОНИ ТЕЖ ВИННІ. РОЗПОВІДАЄМО ПРО КАРІЄС

“Карієс” — слово, знайоме всім із дитинства. “Чистити зуби треба двічі на день, болючі дірки з’являються через цукерки, це все карієс”, — чули ми від батьків. І не дарма.

Але чи так багато ми знаємо про карієс? Пропонуємо дізнатись більше про цей стан — і заощадити в такий спосіб на візитах до стоматолога/ині.

Що таке карієс та чому він виникає?

ІНФ._карієс-01

Американська стоматологічна асоціація рекомендує зменшити споживання солодкого між прийманнями їжі. Особливо тим, хто в групі ризику розвитку карієсу, а саме: дітям, підліткам та людям старшого віку.

Хто в групі ризику?

Окрім дітей, підлітків і людей старшого віку, особливо уважними до здоров’я зубів варто бути людям, які мають печію. За такого стану кислота зі шлунка може потрапляти в ротову порожнину та серйозно пошкоджувати зуби.

Спеціалісти/ки також радять людям у групі ризику використовувати гумку без цукру з ксилітом. Це сприяє слиновиділенню та ремінералізації (відновленню) твердих тканин зуба і водночас не надає “харчів” бактеріям, які здатні спричинити карієс.

Цікаво, що сухість у роті також може підвищувати ризики утворення карієсу. Річ у тім, що речовини, які містяться в слині, протидіють кислотам, що виділяють бактерії. Але деякі медичні стани та препарати знижують виділення слини, що сприяє розвитку карієсу.

ІНФ._карієс-02

Авторка: Наталія Бушковська

Джерела

Національна служба охорони здоров’я Великої Британії

Mayo Clinic

Американська стоматологічна асоціація