ПРОФІЛАКТИКА ЗАСТУДИ ТА ГРИПУ СЕРЕД НАСЕЛЕННЯ

профілактика грипу

Захворювання, які ми називаємо застудними, з`являються не через холод, а через віруси. Коли дрібні вірусні частинки потрапляють в організм і починають розмножуватися, ми хворіємо: підвищується температура, болить горло, з`являється слабкість, нежить і кашель.
Легкою здобиччю вірусів стають люди з низьким імунітетом. Підтримати свій організм і зміцнити імунітет можна за допомогою досить простих правил, які допоможуть Вам захиститися від вірусів та застуди:

  • Одягайтеся за погодою. Уникати слід не лише переохолодження, а й перегрівання.
  • Різноманітно харчуйтесь. Слідкуйте за тим, щоб Ваше харчування було збалансованим, включало овочі, фрукти та зелень, кисломолочні продукти, цибулю і часник. Пийте більше рідини. Підійдуть трав`яні чаї, морси, соки.
  • Частіше проводьте вологе прибирання та провітрюйте приміщення. Обов`язково зволожуйте повітря, яке дуже висушують обігрівачі. Повітря стає сухим, слизова носа пересихає, а це позбавляє місцевого імунітету.
  • Уникайте стресів та обов`язково відпочивайте. Більше гуляйте на свіжому повітрі та регулярно робіть фізичні вправи. Це не лише профілактика застуди, а й загальне зміцнення організму. Не куріть цигарок, адже це значно знижує імунітет.
  • Слідкуйте за особистою гігієною. Як можна частіше мийте руки, особливо після відвідування місць скупчення людей. Віруси можуть передаватися не лише повітряно-крапельним шляхом, а й через посуд та руки.

Зараз саме час зробити щеплення від грипу. Вакцинація може попередити захворювання грипом у 80-90% дорослих і дітей. Або, якщо все ж захворієте, грип буде протікати в легкій формі і не викличе  ускладнення.

При перших симптомах хвороби обов`язково звертайтеся до лікаря, не займайтеся самолікуванням.

Пам`ятайте, гарний настрій і впевненість у власному здоров`ї – найкраща профілактика вірусів

КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний

центр медичної статистики та здоров’я»