ПОГОВОРИМО ПРО ГЛИСТІВ

БЕРЕЖИ СЕБЕ 

ХРОНІЧНІ ТА ІНФЕКЦІЙНІ ЗАХВОРЮВАННЯ

ПОГОВОРИМО ПРО ПАРАЗИТІВ! АЛЕ НЕ РОСІЯН, А ГЛИСТІВ

Глистами або гельмінтами називають паразитичних червів. Вони полюбляють паразитувати як в організмі людини, так і в організмі тварини. Деякі гельмінти можуть передаватись від тварини до людини, деякі — ні.

Глисти — дуже неприємні створіння. Маленькі тоненькі черв’ячки, чиї самки відкладають яйця в нашому анусі. І роблять це не просто, а заради майбутніх поколінь!

ІНФОГРАФІКА_Паразити_1

Як пояснює інфекціоністка Олена Луцька, виражений свербіж ануса вночі — типовий симптом ентеробіозу — стається через те, що самка відкладає яйця й виділяє при цьому спеціальну речовину, що подразнює, для того, щоб людина чухала це місце, а потім проковтувала яйця з брудних рук. Так відбувається ніби повторне зараження, що забезпечує глистам щасливе життя в організмі й надалі.

Назвати цих глистів дуже небезпечними не можна. По суті, виражений свербіж ануса і є основним симптомом. А в багатьох немає якихось яскравих проявів в принципі.

“Напряму заразитися гельмінтами від тварин не можна. Бо наші спільні гельмінти — це геогельмінти. Тобто, щоб набути заразності, яйця мають лежати в ґрунті”, — уточнює інфекціоністка.

Проте іноді яйця можуть бути такими дрібними, що ви можете… вдихнути їх, пише Центр з профілактики та захворювань США (СDC).

 А от пити будь-які препарати проти гельмінтів профілактично — точно не треба. Це лише нашкодить, застерігає Олена Луцька: “Глисти бувають дуже різними. Іноді без лабораторного аналізу дуже важко зрозуміти, який саме паразит запанував всередині вас”.

 ІНФОГРАФІКА_Паразити_2

Авторка: Наталія Бушковська

Залучена експертка: Олена  Луцька

Джерела: Centers for Disease Control and Prevention