Допомога з Німеччини для опікового відділення

Німецька благодійна організація «Штефанус» передала до опікового відділення Першої міської лікарні апарат, який рятуватиме черкащан із опіками

Коагулятор ERBE VIO 50C, який вкрай необхідний при проведенні оперативних втручань у хворих з опіками, дозволить значно зменшити крововтрату й при виконанні операцій.

На сьогоднішній день медицина переживає не найкращі часи. Недостатнє фінансування, зношеність обладнання та приміщень – це атрибут нинішньої ситуації в охороні здоров’я. На останньому рубежі надання медичної допомоги залишаються тільки підготовлені кадри, які, не зважаючи на тяжкі умови праці, недостатнє медикаментозне забезпечення, все таки досягають пристойних результатів.

В обласному опіковому відділенні, що працює на 35 ліжках у Першій Черкаській міській лікарні, надається допомога хворим з опіками (40% з яких – діти), хворим з ранами різного походження, трофічними виразками та рубцями, вродженими та набутими вадами, а також відмороженнями. Також у відділенні проводять пластичні та реконструктивні операції.

Відділення працює на достатньо високому рівні, його робота високо оцінюється республіканським керівником опікової служби. За період з 2002р. у відділенні від опіків померло тільки двоє дітей.

– Зважаючи на слабку забезпеченість зі сторони держави ліками та обладнанням, у багатьох випадках лікування тяжкохворих дітей із малозабезпечених сімей, ми зверталися до громадськості через засоби масової інформації і знаходили відгук. Люди допомагали коштами, продуктами харчування, одягом, іграшками, здавали кров. Це допомогло врятувати життя 10 дітей за останні 9 років, – зазначає завідувач обласного опікового відділення Володимир Цапенко.

Якщо з медикаментозним та іншим забезпеченням у критичних випадках із допомогою громади вдається в авральному режимі врятувати ситуацію, то з обладнанням справи набагато гірші.

– І тому, коли наш бувший пацієнт взявся допомогти, ми з радістю погодились, хоч і брали сумніви, що вдасться здолати лабіринти та перепони нашої бюрократичної системи. Але ми були приємно здивовані, коли довідались, що в Німеччині знайдено благодійну організацію «Штефанус», яка безкоштовно передала у Черкаський опіковий центр коагулятор ERBE VIO 50C, який вкрай необхідний при проведенні оперативних втручань у хворих з опіками. Застосування цього апарату дозволить значно зменшити крововтрату при виконанні операцій.

Подібні апарати, які виробляють у Черкасах, коштують близько чвертьмільйона гривень, а таких коштів, за словам Володимира Цапенка, ні бюджет міста, ні лікарня, звісно, не мають.

– Колектив відділення, адміністрація лікарні та наші пацієнти передають слова подяки нашим благодійникам. Дякуємо Йогану Шотту, пастору вільної Євангельскої церкви міста Рамштайн Мізенбах, а також Білогубу Василю Івановичу, пастору церкви Християн віри Євангельської «Світло спасіння» міста Черкаси, завдяки старанням котрих нам вдалося отримати цю допомогу.

Ми з вдячністю потискаємо теплу руку допомоги громаді дружньої країни за надання можливості краще проводити оперативні втручання та рятувати життя наших пацієнтів. Також плекаємо надію на можливу подальшу співпрацю, – щиро подякував благодійникам Володимир Цапенко.

vechirka.net