Догляд за шкірою обличчя при носінні медичної маски

 

мал.6.6 Використання захисної маски згубно впливає на шкіру обличчя і створює проблеми. Синтетичний матеріал створює парниковий ефект, може викликати алергічні висипання, прищі, зневоднення шкіри і порушення її захисного бар’єру. Також порушується терморегуляція шкіри.

Під час носіння  маски ніс і рот залишаються щільно закритими. При тривалому носінні може виникнути мацерація шкіри. Це розм’якшення, набухання і зморщування епідермісу.

При постійному носінні маски шкіра не встигає відновлюється, і проблеми посилюються. Коли ми носимо маски, шкіра потребує посиленого догляду.

Одягайте маску на чисту шкіру обличчя і очищуйте її після носіння маски. Для власниць жирної шкіри це особливо важливо, оскільки під маскою шкірний жир виробляється більш активно.

Коли носите маску, використовуйте спеціальні креми для догляду за обличчям. Вони зміцнюють захисний бар’єр шкіри, щоб зробити її менш вразливою до зовнішніх подразників.

Обирайте поживні зволожуючі креми.

Змінюйте одноразову маску кожні 1,5 – 2 години. Багаторазову маску ретельно обробляйте після кожного використання.

Рекомендуємо використовувати бавовняні або шовкові маски. Бавовна – це гіпоалергенний матеріал, який зводить до мінімуму подразнення шкіри. Шовк підходить для людей з чутливою шкірою і добре вбирає вологу.

Якщо висипання і запалення шкіри не проходять, то краще звернутися до дерматолога. Лікар правильно визначить проблему, призначить антибіотик або протигрибковий препарат і скоректує домашній догляд.