ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТОНІЄЮ

2

Із  7 по 11 травня 2019 року в м. Черкаси за підтримки Департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради пройшла акція, присвячена Всесвітньому дню боротьби з артеріальною гіпертонією. Мета проведення заходів – підвищення інформованості населення про серйозні ускладнення артеріальної гіпертонії та як можна запобігти розвитку цього захворювання.  Часто саме під час таких заходів люди дізнаються, що в них підвищений артеріальний тиск. Надзвичайно важливо виявити це на ранній стадії, адже інколи можна обійтися і без прийому лікарських засобів, а просто скорегувати свій спосіб життя.

Усі охочі мали можливість пройти обстеження по виявленню факторів серцево-судинного ризику в центрах первинної медико-санітарної допомоги та міських лікувальних закладах. Крім того були організовані тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску в громадських місцях – аптеках, центрах соціального захисту населення , торгівельних центрах та інших.

Під час акції було обстежено  3650 громадян, із них вперше виявлений підвищений артеріальний тиск  у  245  осіб. Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском  були направлені на консультацію до відповідних фахівців на  додаткові обстеження, отримали інформаційні матеріали щодо способів профілактики серцево-судинних захворювань,  які мотивують позбутися шкідливих звичок та зробити вибір на користь здорового способу життя, збільшити рівень фізичної активності тощо. Підвищений рівень артеріального тиску як показник фактору ризику може свідчити про початок розвитку серцево-судинного захворювання. Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія – самий грізний фактор розвитку інфаркту міокарда та ішемічного інсульту. У людей з високим тиском в 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів – порушення мозкового кровообігу( інсульти).

В Україні близько 1, 5 млн. осіб хворих на гіпертонічну хворобу. У Черкасах станом на 01.01.2018 р. зареєстровано 48283 випадки цієї хвороби , вперше виявлено 2438 випадків на 10 тисяч населення. Але насправді таких людей набагато більше.

Шановні жителі м. Черкаси!

 Цінуйте та бережіть своє здоров’я. Своєчасно звертайтесь до лікарів та не нехтуйте лікуванням. Контролюйте артеріальний тиск. Убережіть себе від інфарктів та інсультів!

КНП “Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я “