Fotolia_30079494_Subscription_Monthly_XXLВ склад лікарні входить поліклінічне відділення потужністю 750 відвідувань на зміну. Розташована вона в окремому 7- поверховому будинку, яке було побудовано у 1982 році. Перед цим багато років поліклініка займала двоповерхову будівлю у центрі міста. Були часи, коли вона одна обслуговувала майже все доросле населення Черкас. Але з появою інших поліклінік поступово передавала їм частину своїх функцій. Остання така подія відбулася у 1991 році, коли була здана в експлуатацію поліклініка № 5 в Південно-Західному районі. Зараз в районі обслуговування поліклініки Першої міської лікарні проживає 39 тис.населення.

В поліклініці створені всі необхідні умови для профілактики, діагностики та лікування жителів міста. Діють терапевтичне відділення (зав. Стеблина В.П), нещодавно відкрите відділення сімейної медицини (зав. Коротун В.М.), хірургічне відділення, денний стаціонар (зав.Беззубенко Ю. А.), відділення медичних оглядів (зав. Пухлій В.К.), фізіотерапевтичне відділення. Крім того, функціонують 4 здоровпункти : в Черкаському педагогічному університеті та 3-х профтехучилищах.

У закладі працюють лікарі майже всіх вузьких спеціальностей: невропатологи, окулісти, отоларингологи, уролог, ортопед, кардіолог, ендокринолог та інш. Гастроентеролог та онколог ведуть консультативний прийом . Взагалі надання медичної допомоги здійснюється за 19 спеціальностями.

Відкриті спеціальні кабінети для обслуговування ветеранів Великої Вітчизняної війни та постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС.

Пацієнти поліклініки мають можливість пройти всі необхідні обстеження. Для цього діють: лабораторія, кабінети долікарського огляду, діагностичний та аудіометрії, гінекологічного огляду жінок, рентгенологічний кабінет.

В середньому за рік у поліклініці буває більш як 217 тис. відвідувань пацієнтів, з них біля 10 тис. з приводу профілактичних медичних оглядів.

Очолює поліклініку Шевченко М.П. В колективі працюють висококваліфіковані, досвідчені лікарі та медичні сестри. Серед них заступник головного лікаря з ЄТН Н.Б. Дроніна, терапевти Пушкарна С.М., Соловйова В.С., Ступак Л.О., Покуль Т.С., хірург Євтєєв Г.В. окуліст Долженко В.І., фізіотерапевт Кожевнікова Л.П., старші медичні сестри Бічева Л.В., Пуріс Р.М. Ястребинська О.В. та інш.

Пам’ятають в колективі і про тих, хто вписав в історію лікувального закладу славні сторінки : керівники закладу канд. мед. наук Гончаров С.М., Рудковський А.І., Переверзев В.О., зав. відділеннями Прачкіна В.П., Крейнін Л.Г., Лісковець Л.О., лікарі Ніколайчук Л.В., Матях Т.О., Коваль Л.Ю., медичні сестри Шипко Г.П., Деркачова М.Г.Пятак Н.О., Дубровська З.П. та багато, багато інших.