Засновником лабораторної справи у лікарні була лікар-лаборант Шмелькіна Сіма Юхимівна. До грудня 1962 р. у лабораторії робили лише 2 біохімічні обстеження: сечу на цукор та залишковий азот. В грудні 1963 частина лабораторії переїхала в збудовану нову лікарню. В цій лабораторії вже був відкритий біохімічний відділ, де працювали Янушкевич Олена Томашевна, Ступницька Тамара Степанівна, яка працює і по сьогоднішній день
Поліклініка тоді була розташована по вул. Урицького, в центрі міста. У лютому 1982 р. поліклінічний відділ лабораторії, який очолювала Кукушкіна Валентина Петрівна, переїхав в нове приміщення поліклініки. Перелік обстежень в КДІІ збільшився, а в 1983 р. відкрився бактеріологічний відділ.
З апаратури були лише автоклав, сушильні шафи, апарат для згортання сироватки, центрифуга. Всі біохімічні обстеження робились методом титрування бюретками.
Починаючи з 1990р., лабораторію оснащували новою апаратурою. На сьогодні працівники КДЛ виконують більше 60 видів обстежень. Це загальноклінічні – дослідження сечі, калу, вмісту шлунку та 12-типалої кишки, харкотиння, спинномозкової рідини, рідини з серозних порожнин ; біохімічні -ферментній аналіз біологічних матеріалів, білковий електрофорез, дослідження гемостазу, електролітів та метаболітів ; мікробіологічні – дослідження на кишкову та крапельну групу інфекцій з ідентифікацією збудника , а також гематологічні, цитологічні, імунологічні обстеження. Всього за рік працівниками лабораторії виконується більше 600 тис. різноманітних досліджень.
У штаті лабораторії 28 лаборантів з вищою та середньою освітою, більшість з них мають кваліфікаційні категорії та великий досвід роботи. Очолює відділ лаборант з вищою освітою та 30-річним стажем роботи Радзіховська В.І., старша медсестра Литвин Н.М.
Кількість та складність лабораторних досліджень постійно зростає, впроваджуються нові методики та види обстежень. Останнім часом, наприклад, освоєні методики визначення стрептолізину О та ревматоїдного фактору для диференціації ревматологічних захворювань, визначення протромбіну в капілярній крові, визначення альбуміну та заліза в сироватці крові.
У планах на майбутнє запровадження нових лабораторних тестів для диференціації порушень гемостазу, досліджень на облігатні анаероби та кампіло-бактерії, придбання нової діагностичної апаратури.