Діагностичне відділення «Першої Черкаської міської лікарні» спеціалізується на виявленні, а також, в окремих випадках, лікуванні захворювань на усіх стадіях за допомогою найсучаснішого обладнання.
Маємо багаторічну практику рентгендіагностики різних органів і систем. Успішно проводимо ендоскопічні дослідження – гастроскопії, колоноскопії та бронхоскопії.
«Під час виконання ендоскопічних методів діагностики, наприклад, колоноскопії, коли лікар проводить дослідження і виявляє ту чи іншу проблематику, наприклад, якусь доброякісну пухлину, поліп, лікар має технічну можливість вирішити цю проблему одразу. Застосовуючи наш колоноскоп та ту техніку, яка у нас є, цю проблематику можна вирішити за короткий час, тим самим пацієнт не затрачує багато часу на своє лікування, перебування в клініці», – пояснює Віталій Бондар, завідувач діагностичного відділення «Першої Черкаської міської лікарні»:
Для з’ясування рівня кальцію в організмі у відділені застосовують унікальний метод функціональної діагностики – денситометрію. Аналогічних обстежень нині у нашому регіоні не проводить жоден медзаклад. Метод базується на перевірці щільності кістки пацієнта і є інформативним навіть при ранніх проявах остеопорозу.
«Використовуючи у своїй повсякденній практиці метод денситометрії, ми маємо можливість у найкоротший час встановити той чи інший діагноз і допомогти і пацієнту і його лікарю у вирішенні тієї чи іншої проблеми – остеопороз, недостатність кальцію, проблеми з засвоєнням мікроелементів і тому подібне. Це найбільш ефективна і точна методика виявлення рівня кальцію в організмі людини», – зазначає Віталій Бондар.
Фахово, за допомогою сучасної апаратури, проводимо холтерівське моніторування, велоергометрію, ультразвукові дослідження органів черевної порожнини, малого тазу, серця, ультразвукову доплерографію судин голови, шиї та нижніх кінцівок.
Коротка історія відділення
В 1958 році по вулиці Шевченка в терапевтичному відділенні був відкритий кабінет функціональної діагностики, в якому проводили реєстрацію кардіограм та знаходилась киснева палата. На той час завідувачкою кабінетом була лікар Самойленко Олександра Василівна. З нею працювала медсестра Лебедева Лариса Іванівна.
В 1963 році був побудований триповерховий корпус лікарні, в якому розмістили і кабінет функціональної діагностики. Завідувачем кабінету став Дзюба Е.І., лікарем-функціоналістом була Сідаш Тетяна Олександрівна. З ними працювали медсестри Пахар Валентина Якимівна та Волянська Ада Дмитрівна.
З часом більшився об’єм обстежень. Крім електрокардіограм, почали робити фонокардіограми, осцілограми, вимірювати об’єм зовнішнього дихання
В 1992р. було створене діагностичне відділення. Завідувачем відділення був призначений лікар Педько Володимир Іванович, старшою медсестрою – Пахар Валентина Якимівна.
З 1995 року відділенням керував Задорожний Сергій Вікторович. У період становлення у відділенні запроваджена значна кількість методик, що дозволяють лікарю-клініцисту провести об’єктивну діагностику захворювання та оцінити функціональний стан органів і систем організму пацієнта.
На даний час відділення є невід’ємним структурним підрозділом лікарні зі значним інтелектуальним та діагностичним потенціалом, який забезпечує потреби усіх клінічних відділень лікарні та поліклініки .
В 2000 році була придбана ультразвукова система. В 2002 році був придбаний комплекс добового кардіомоніторування “Ритм” та пневмотахометр для обстеження легень, дванадцятиканальний електрокардіограф “Юкард-200″; велоергометр “Ритм”.
В 2010 році відділенні очолив Бондар Віталій Вікторович. Зараз у відділенні працює 5 лікарів та 6 медичних сестер. Працівники щорічно здійснюють 48 тисяч різноманітних обстежень. Серед них – електрокардіографія, об’єм зовнішнього дихання, спірографія, капіляроскопія, УЗД серця, черевної порожнини, щитоподібної залози та периферійних судин, пункційні біопсії та дренування, холтерівське кардіомоніторування, велоергометрія, навантажувальні проби, реовазограма, реоенцефалограма, ендоскопічні дослідження (під наркозом): стравоходу, шлунку, кишківника, бронхів, видалення поліпів.