ВИ ЧОЛОВІК І ХОЧЕТЕ ПРОФІЛАКТИЧНО ОБСТЕЖИТИСЬ: ОСЬ ЩО ВАМ ВАРТО ЗНАТИ

БЕРЕЖИ СЕБЕ

ЯК ПІДТРИМУВАТИ  СВОЄ ЗДОРОВЯ

ВИ ЧОЛОВІК І ХОЧЕТЕ ПРОФІЛАКТИЧНО ОБСТЕЖИТИСЬ: ОСЬ ЩО ВАМ ВАРТО ЗНАТИ. ЧАСТИНА ДРУГА (від 40 років і старше)

У попередньому матеріалі з циклу про чоловіче здоров’я ми описували, які профілактичні огляди потрібні чоловікам віком 18-39 років. У цьому матеріалі зосередимось на старшій віковій групі. Зокрема, поговоримо, які рекомендації існують для чоловіків від 40 років і старше.

ІНФ.чоловічий чекап_ч.2 (1)

Скринінг на колоректальний рак (рак прямої та товстої кишки)

Є рекомендації робити такий скринінг із 50 років. Проте Центр із контролю та профілактики захворювань США радить розпочинати перевірку вже з 45 років. Якщо ви в зоні ризику (наприклад, у родині були випадки колоректального раку), вам можуть призначити таке регулярне обстеження раніше.

Рекомендації, як часто робити скринінг на колоректальний рак, різняться: переважно, радять перевірятися кожні 5–10 років.

ІНФ._чоловічий чекап_ч.2 (2)

Перевірка на остеопороз

Є міф, що на остеопороз варто перевірятись лише жінкам. Це не так. Остеопороз — це стан, за якого кістки стають крихкими та можуть легко ламатися. Таке дійсно частіше стається із жінками. Але й чоловіки страждають на остеопороз — часто це пов’язують із низьким рівнем тестостерону.

Тож чоловікам віком від 50 років радять обговорити з лікарями скринінг на щільність кісткової тканини (денситометрія). Для цього використовують низькі дози рентгенівського випромінювання.

Тест на рак простати

Певний час була думка, що всім чоловікам віком від 50 років варто перевірятись на рак простати. Однак ефективність цього методу не доведена. Якщо у вас у родині були випадки раку простати, ви можете обговорити з лікарем доцільність скринінгу, починаючи з 45 років. Детальніше про всі за і проти скринінгу на рак простати ми розповідали тут.

ІНФ._чоловічий чекап_ч.2 (3)

Перевірка на аневризму аорти черевної порожнини

Аневризма аорти — це набряк певної ділянки артерії, яка постачає кров до черевної порожнини, ділянки тазу та ніг. За допомогою своєчасного ультразвукового обстеження можна вчасно виявити аневризму, яка ризикує розірватися. Якщо не провести операцію в перші хвилини після розриву, людина помирає. Як часто необхідно робити цей тест, залежить власне від розміру аневризми аорти. Це може бути як раз на 6 місяців, так і кожні три роки.

 Автор/ка: Наталія Бушковська

 

Джерела

Центр контролю та профілактики хвороб США

MedlinePlus