Як вакцини захищають нас від “Дельти?”

Як вакцини захищають нас від “Дельти?”

фото емблема

Міністерство охорони здоров’я України

 

 

Понад 4,5 млн українців щеплені від COVID-19 хоча б одною дозою

Від старту вакцинації проти COVID-19:

  • 487 187 осіб отримали одну дозу вакцини Covishield/AstraZeneca,
  • 389 279 осіб отримали одну дозу вакцини AstraZeneca-SKBio,
  • 1 265 072 осіб отримали одну дозу вакцини CoronaVac,
  • 1 500 585 осіб отримали одну дозу вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech,
  • 992 029 осіб отримали одну дозу вакцини Spikevax/Moderna,
  • Другою дозою вакциновано 2 688 903 осіб.

Від початку кампанії проведено усього 7 333 550 щеплень.

 

Дельта vs вакцина

Коронавірус штаму “Дельта” – більш заразний, ніж попередні штами, і вміє краще опиратися нашому імунітету. А це означає, що потрібно більше антитіл, щоб упоратися з ним.

 

Проте всі вакцини, дозволені ВООЗ для екстреного застосування, здатні захистити нас  від розвитку важких захворювань, госпіталізації та смерті через вірус “Дельта”.

Дослідження із країн, де переважає коронавірус “Дельта”, показують, що вакциновані люди з дуже малою ймовірністю потрапляють до лікарні. А для того, щоб імунітет працював найбільш ефективно, потрібно повна вакцинація – двома дозами.

Звісно, ефективність захисту вакцин від зараження “Дельтою” є різною. Проте всі вони  запобігають розвитку важкого захворювання та госпіталізації.

Отже, є дві дуже вагомі причини зробити щеплення.

По-перше, ви знизите ризик заразитися.

По-друге, ви захистите себе від важкого захворювання, якщо все ж підхопите вірус. А якщо ви маєте серйозні хронічні, аутоімунні, онкологічні хвороби, перебіг ковіду може бути вкрай важким.

Не слід ризикувати своїм здоров’ям та здоров’ям своїх рідних. Вакцинуйтеся, переконуйте знайомих у необхідності щепитися, щоб узяти хворобу під контроль та якомога швидше повернутися до нормального життя.

 

Оберіть найзручніший для себе пункт щеплення чи центр вакцинації, запишіться на щеплення та захистіть себе від COVID-19!