Терапевтичне відділення «Першої Черкаської міської лікарні» спеціалізується на консервативному лікуванні хворих з різними захворюваннями внутрішніх органів.
Ми ефективно лікуємо цереброваскулярні захворювання, недуги серцево-судинної системи – артеріальну гіпертензію, ішемічну хворобу серця, периферійних судин, а також органів дихання та шлунково-кишкового тракту.

«Ми займаємося лікуванням населенням яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС. Ми намагаємося на ранніх стадіях виявляти небезпечні захворювання, зокрема, онкологічні. Ми обстежуємо їх більш детально. Крім загально клінічних аналізів та інших, робимо також низку УЗД», – розповідає Оксана Герасимюк, завідувачка терапевтичного відділення «Першої Черкаської міської лікарні»
За допомогою фізіотерапевтичного відділення для усіх наших пацієнтів застосовуємо додаткові методи лікування та найсучаснішу діагностику.
«Діагностична база лікарні досить потужна і ми можемо мати доступ до додаткових методів, наприклад перевірити судини нижніх кінцівок, вени або артерії, якщо це необхідно. Дослідити суглоби також і методом УЗД, що досить зручно і зменшує навантаження опромінення на організм. Крім того усі неінвазивні методи, які є в кардіології і терапії на сьогодні, ми можемо тут застосувати усі – ендоскопічні також методи – бронхоскопія, фіброколоноскопія, гастроскопія і т.ін.- на високому рівні», – зазначає Оксана Герасимюк.
Лікарі відділення володіють сучасними методиками лікування, яке є комплексним, адже хворих терапевтичного відділення консультують суміжні спеціалісти.
«Моя спеціальність – кардіологія, я володію методом ехокардіографії особисто, тож маю змогу подивитися під час УЗД, що допомагає віднайти якісь нові підходи або зрозуміти якісь незрозумілі процеси. Також це такий плюс у діагностичному процесі нашому», – розповідає Оксана Герасимюк
Наше відділення – це підрозділ багатопрофільної «Першої Черкаської міської лікарні», тому, щонайбільше, за десять днів у нас можна пройти обстеження усіх органів і систем та виявити супутні хвороби на ранніх стадіях.

 

Коротка історія відділення

Сьогодні терапевтичне відділення для учасників ліквідації аварії на ЧАЕС в Першій Черкаській міській лікарні налічує 50 ліжок.

Терапевтичне відділення було відкрито в лікарні одним з перших. Воно було єдиним в місті, тому кількість ліжок в ньому часом доходило до 100.

З довоєнного часу залишили добру пам’ять про себе завідувач відділенням Смілянський Савелій Йосипович, лікар Штейман Михайло Самойлович. В 60-х роках минулого сторіччя відділенням завідувала Карпова О,Ф. яка вперше впровадила проведення ЕКГ-досліджень у стаціонарі.

У відділенні працювали висококваліфіковані лікарі Самойленко О., Слободяник Р.А., Юдіна Г.Л. Вони самостійно проводили інструментальні обстеження, такі як ректороманоскопія, бронхографія, плевральна та абдомінальна пункції. Широко використовували в лікуванні ендотрахеальне введення ліків та введення нтибіотиків у порожнину абсцесу.

Тривалий час відділення також виконувало функції реанімаційного та інтенсивної терапії.

З 1957 по 1981 рік відділенням завідувала Воробйова В.К., яка поставила роботу у відділенні на високий рівень. Валентина Костянтинівна володіла відмінним клінічним мисленням, вміла надавати невідкладну допомогу хворим із отруєннями, гострим менінгітом, в стані астматичного статусу, коми та при інших термінальних станах. За 34 роки своєї роботи вона виховала не одно покоління лікарів.

В подальшому на базі І терапевтичного відділення була сформована реанімаційна служба, яка була єдиною в місті до відкриття 3-ї міської лікарні в 1977 році.

На той час існував тісний зв’язок із Київським медичним інститутом. До лікарні регулярно приїздили фахівці інституту з метою надання консультативної допомоги та проведення роботи по підвищенню кваліфікації.

З метою виконання Національної програми у грудні 1992 р. в терапевтичному відділенні було виділено 15 ліжок для учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та постраждалих від її наслідків.

В 1996р. на базі відділення відкрито спеціалізоване відділення для постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС на 60 ліжок. При організації цього відділення керівництво лікарні зробило усе залежне від нього і можливе на той час, щоб забезпечити якість обстеження та лікування хворих даної категорії на належному рівні.

Вже з того часу у відділенні розроблений обов’язковий об’єм діагностичних обстежень , широко використовується психотерапевтична реабілітація хворих , комплексне лікування з урахуванням поліорганної патології усіх категорій пацієнтів. Вперше у місті були застосовані еферентні методи лікування, які впровадив зав. відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Федорук О. Л.

За рік у відділенні проходять комплексне лікування близько І 000 пацієнтів, усі вони мають декілька конкуруючих захворювань. Здебільшого, це захворювання серцево-судинної системи (гіпертонічна хвороба, ІХС), церебро-васкулярні захворювання нервової системи (дисциркуляторная енцефалопатія, постінсультні стани, захворювання судин кінцівок), захворювання органів ШКТ (виразкова хвороба шлунку та 12-перстной кишки, хронічні гепатити, гастрити), захворювання органів дихання (хронічний бронхіт, бронхіальна астма)

На даний час у відділенні працюють грамотні, висококваліфіковані працівники, справжні майстри своєї справи. Це завідувачка відділенням Герасимюк Оксана Петрівна, яка має вищу кваліфікаційну категорію, та 2 лікарі – терапевти.