Отоларингологічне відділення в Першій Черкаській міській лікарні налічує 40 ліжок для стаціонарного лікування хворих.

Діяльність   ЛОР – відділення   починалась   з   декількох ліжок,   які знаходились   в   складі хірургічного   відділення     лікарні на вулиці К. Маркса.

В 1963 році, коли було побудоване нинішнє приміщення Першої міської лікарні, було відкрито спеціалізоване ЛОР-відділення на 40 ліжок. У відділенні працювали лікарі Гайдай Михайло Петрович (завідувач відділенням), Крейнін Леонід Григорович, Волков Анатолій Миколайович, а також Заслужений лікар СРСР Стародубцев Яків Полікарпович, який на той час був головним лікарем.

В 1970 році за наказом Міністерства охорони здоров’я відділенню був наданий статус обласного, в якому було 20 дитячих ліжок. Завідувачем відділення стала Ткачун Наталія Володимирівна, лікар вищої категорії, чудовий спеціаліст, відмінний хірург, обласний отоларинголог.

У відділенні працювали: Воробйова Зоя Дмитрівна, ЛОР-онколог, яка працює і по сьогоднішній день, Савісько Василь Трохимович, Громенко Олексій Олександрович, Волков Анатолій Миколайович, який у 1986 р. став завідувачем ЛОР-відділення обласної лікарні.

ЛОР-відділення було центром, де готувались кадри для всієї області.

З усіх районів області поступали діти в тяжкому стані, з чужорідними тілами в ЛОР-органах, бронхах, з ларингоспазмами та інші. Лікувались також онкохворі, тяжкі хворі після видалення гортані, які потребували особливого догляду, хворі з отогенними менінгітами, менінгоенцефалітами.

В 1986 році , після відкриття ЛОР-відділення в обласній лікарні, у Першій міській лікарні залишилось 35 ліжок. Завідувачем відділення був призначений Терещенко Олександр Миколайович. Він згуртував навколо себе дружний колектив лікарів, медичних сестер та молодший персонал.

З 2002р. відділення очолює Кульчиковський Всеволод Еліадович, лікар вищої категорії, чудовий діагност та хірург. Останнім часом у відділенні впроваджені нові діагностичні та лікувальні інвазивні методи, відеоскопічна діагностика носової порожнини, області відкритих природніх органів, біляносових пазух. Впроваджена відеоскопічна хірургія носових раковин та носової перетинки, відеоскопічна риносинусотомія, біомікроскопія ЛОР-органів.

Запроваджено також лікування секреторних отитів хірургічним методом, пластична реконструктивна хірургія на зовнішніх ЛОР-органах (ніс, вуха).

Медичні сестри, з яких 4 мають вищу категорію, 2 – першу, мають досвід надання хворому невідкладної медичної допомоги, виконують свої функціональні обов’язки, є грамотними помічниками лікарям (в оглядовій – це медсестра вищої категорії Білик Людмила Іванівна, в операційній – медсестра вищої категорії Кучер Любов Олександрівна, постові медсестри: Перекупко Марія Дмитрівна, Гончар Світлана Олександрівна).

Керує ними старша медсестра Комісар М.П., яка працює у відділенні з часу його відкриття.