Відділення відкрите в 1973р. з метою надання спеціалізованої медичної допомоги хворим міста з патологією органів травлення Ліжковий фонд складав 60 ліжок. У відділенні було 2 медсестринських пости. Очолювала відділення Л.Ф. Губенко. Першими лікарями були Маклашина Т.О., Прокопова М.В., трохи пізніше, після закінчення інтернатури, прийшла молодий спеціаліст Козинець Н.А. В такому лікарському складі відділення працювало до 1978р., коли була відкрита 3-я міська лікарня. Новостворене гастроентерологічне відділення в цій лікарні очолила Маклашина Т.О., а на її місце прийшла Базунова Л. А. у відділенні 40 ліжок, в тому

З дня заснування у відділенні працювали медичні сестри Рослікова З.О., Прокопенко Г.І., Мащенко Н.П., Остапенко К.Ф М.П., Соколова Г.П., Карпено В.О., Пізніше сестринський склад поповнювався молоддю : тривалий час працювала Алієва Т.Й., до цього часу працюють Гай Н.І., Ірванець С Л, Кравченко С.С.

На сьогодні числі 15 ліжок міського печінкового центру, який діє на базі гастроентерологічного та хірургічного відділень.

З 1992р. керують відділенням Мельник Г.І., яка є позаштатним міським гастроентерологом і старша медична сестра Лисенко В.М. У відділенні 2 лікаря-ординатора : Наказна О.В. та Проколов Ю.Д., який до того ж є дієтлікарем лікарні. Усі лікарі висококваліфіковані, досвідчені спеціалісти, постійно підвищують свою кваліфікацію, слідкують за новими досягненнями медичної науки, впроваджують нові методики діагностики та лікування.

Щороку відділення надає медичну допомогу 1200 хворим, крім того проводиться до 1000 консультацій.

Стан технічного оснащення лікарні дозволяє проводити комплексні обстеження пацієнтів на сучасному рівні. У відділенні вперше в області запровадили фіброгастродуоденоскопічну діагностику з прицільною біопсією слизової оболонки для гістологічної верифікації патологічних змін та виявлення гелікобактерної інфекції. Широко використовуються також УЗД органів черевної порожнини, ректороманоскопія, ірігоскопія, колоноскопія, рН-метрія шлунку, дуоденальне зондування, бактеріологічний аналіз мікрофлори, дослідження на маркери вірусних інфекцій печінки. Сумісно з хірургічним відділенням за допомогою лапароскопу проводяться пункційні біопсії печінки.

З появою нових методик та медичних препаратів удосконалюються технології діагностики та лікування. Схеми лікування складаються з урахуванням особливостей пацієнтів, наявністю супутніх патологій та ускладнень в перебігу хвороби.

Гарний ефект в лікуванні захворювань органів травлення дають різноманітні фізіотерапевтичні методи, фітотерапія, кисневі коктейлі, кишкові зрошення, зайняття з психотерапевтом тощо.

Сьогодні у відділенні для хворих зарезервовано  40 ліжок.